RUSZAMY Z  PROJEKTEM „STOP EMISJOM – MOJĄ MISJĄ”

Stop Emisji - plakat

Informujemy, że nasza szkoła SP 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  przystąpiła do projektu, pt: „Stop emisjom – moją misją”, realizowanego przez Gminę Miasto Włocławek, dofinansowanego z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, w ramach programu priorytetowego PROGRAM REGIONALNEGO WSPARCIA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ – CZĘŚĆ IV PN. NISKOEMISYJNYT RANSPORT Nr DW23108/ EE nnt. Dofinansowanie projektu wynosi 144.000.00zł.

Głównym celem projektu jest podejmowanie działań przeciwdziałania emisjom. W ramach projektu przeprowadzimy:

• prelekcje dla uczniów SP nr 23,
  • warsztaty ekologiczne dla uczniów włocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • konkurs filmowy „Stop emisji”-wygrana to 20 rowerów z kaskami dla zwycięskiej szkoły,
  • wycieczki rowerowe po trasach rowerowych wokół Włocławka dla uczniów SP 23,
  • SP 23 w ramach realizowanego projektu otrzymuje 30 rowerów z kaskami z możliwością wypożyczenia ich innym szkołom.

Czas realizacji projektu wrzesień 2023 – maj 2024.