Opłata za obiady

                              

UWAGA!

 

Stołówka szkolna zaczyna działać od dnia 10.09.2025r.

 

           Koszt jednego obiadu dla ucznia  – 6,00 zł.

 

Obiady za wrzesień 2025 r.

Dzieci – 15 obiadów  x  6,00 =  90zł.

Pracownicy szkoły – 15 obiadów   x 7,00 =  105 zł.

 

             Wpłaty na obiady przyjmowane będą na konto bankowe:

23 102051700000150201064096

 

PROSZĘ O TERMINOWĄ WPŁATĘ- ZGODNIE Z KARTĄ ZGŁOSZENIA.

Proszę o pobranie karty zgłoszenia na obiady ze strony internetowej szkoły lub ze stolika znajdującego się przy wejściu do szkoły i wrzucenie wypełnionej oraz  podpisanej karty do urny.

Wszelkie sprawy związane ze stołówką proszę zgłaszać do intendenta,

nr tel. 54 2343499, wew. 106 .

Karta zgłoszenia dziecka na obiady

Przedmiot Polska Województwo

kujawsko-

pomorskie

Włocławek SP23
Język polski

 

 

64% 60,86% 63,97% 65,1%
Matematyka

 

 

50% 46,38% 47,91% 52,8%
Język angielski

 

70% 66% 68,19% 79,2%
Język rosyjski

 

65%     94,5%

W dniu 25 czerwca w siedzibie Klubu „Stara Remiza” odbyła się „Gala Grantobiorców” – uroczyste wręczenie Certyfikatów Grantobiorcom. Dyrekcja naszej szkoły wraz z nauczycielami miała zaszczyt odebrać Certyfikat  z rąk Członka Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Pana Marka Wojtkowskiego, Radnego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Pana Sławomira Kopyścia oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Włocławek – Pani Moniki Jabłońskiej.

D. Pszczółkowska

W dniu 24.06.2025 w Zespole Szkół nr 11 im. Teofila Lenartowicza we Włocławku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Włocławka w Szachach pod honorowym patronatem Prezydenta Włocławka pana Krzysztofa Kukuckiego. W turnieju wzięło udział ponad 80 szachistów i szachistek, w tym uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 23 we Włocławku. Na uczestników czekały dyplomy, puchary i liczne nagrody rzeczowe. Mateusz z klasy 8 uzyskał – 3, a Piotr z klasy 7 – 4 miejsce wśród uczniów klas 4-8, zaś Nadia z klasy 8 otrzymała puchar za zajęcie 2 miejsca w kategorii dziewcząt z klas 4-8. Celem turnieju była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży, wyłonienie najlepszych zawodników, podnoszenie umiejętności szachowych uczestników, a także promocja regionu.
K. Cichocka
Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Razem” odwiedzili podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Włocławku. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne wzruszeń, empatii i radości zarówno dla uczniów, jak i dla czworonożnych mieszkańców schroniska. Młodzież przyniosła ze sobą nie tylko smakołyki i potrzebne artykuły, ale przede wszystkim – serce i czas, który poświęcili zwierzakom.
Takie wizyty uczą wrażliwości, odpowiedzialności i pokazują, jak wiele można dać innym, nie oczekując niczego w zamian❤️
I.Korona
 

W konkursie „Kangur Matematyczny 2025” wzięło udział 79 uczniów SP 23, którzy startowali w 4 kategoriach wiekowych: Żaczek (kl. 2), Maluch (kl. 3 i 4), Beniamin (kl. 5 i 6), Kadet (kl. 7 i 8).

Wynik bardzo dobry w konkursie uzyskali:

Juliusz  Cz.  kl. 2c,

Antonina R.  kl. 4b.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali uczniowie:

Sandra S.  kl. 2c,

Alicja K.  kl. 2c,

Stanisław N.  kl. 2c,

Wojciech P. kl. 3a,

Szymon G. kl. 3c,

Marek K. kl. 3b,

Maria K.  kl. 6d,

Nadia J.  kl. 8d.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy uzyskania wysokich wyników w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

A. Krieger

XXXVIII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem „Mój Las” (2024/2025) to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD) we współpracy z Ligą Ochrony Przyrody. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej wśród młodzieży szkolnej oraz promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych polskich lasów. 

9 czerwca br. uczniowie na uroczystym podsumowaniu konkursu  mieli okazję ozdobić naturalne, ekologiczne torby, używając farb, markerów oraz różnorodnych szablonów. To była doskonała zabawa, która pozwala na wyrażenie swojej kreatywności, ale również edukacja na temat ekologii i odpowiedzialności za środowisko. Dzieci, tworząc swoje własne, unikalne torby, uczą się, jak ważne jest korzystanie z ekologicznych materiałów i unikanie plastiku w codziennym życiu. Warsztaty malowania Eko-toreb to doskonałe połączenie zabawy, nauki i troski o planetę.

W tegorocznej edycji II miejsce zajęła uczennica z klasy 8b Nicola Puszkiewicz. Dyplomy również otrzymali: Gabriela Gozdalska z klasy 6a oraz Witczak Antoni  z klasy 8b i Witczak Franciszek z klasy 8b. Gratulujemy!!!

Nagrody zostały wręczone ( na zdjęciu) przez: Panią Prezes LOP Okręg Włocławek- dr Marię Palińską i Panią  Marię Balakowicz- mgr inż. leśnik, starszy inspektor wojewódzki ds. ochrony środowiska

Justyna Bałoń

Klasa 1 b bierze udział w wirtualnej adopcji psa o imieniu Tajson, który obecnie czeka na swojego właściciela w Schronisku dla zwierząt we Włocławku. Adopcja psa wymaga od dzieci regularnej troski, karmienia, spacerów i pielęgnacji, co sprzyja rozwojowi umiejętności opiekuna i uczy odpowiedzialności. Pies może stać się niezawodnym przyjacielem, z którym można spędzać czas, bawić się i dzielić radości, co pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny dzieci. Dzieci poprzez wizyty w Schronisku uczyć się będą empatii poprzez obserwowanie zachowań psa, rozumienie jego potrzeb i reagowanie na jego emocje, co może pomóc w budowaniu lepszych relacji z innymi ludźmi. Opieka nad psem, jego sukcesy podczas treningu i radość z wspólnych chwil mogą przyczynić się do wzrostu poczucia własnej wartości u dzieci.
Wszelka pomoc w zakresie zbiórki karmy, zabawek i innych psich akcesoriów będzie wsparciem przy realizacji tego odpowiedzialnego zadania.
M. Barańska

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: sp23@edukacja.wloclawek.eu
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook