14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Również w tym roku uczniowie SP 23 mogli wyznać swoje uczucia za pośrednictwem poczty walentynkowej i uczniów działających na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Ta forma składania życzeń przypadła do gustu wszystkim uczniom i cieszy się ogromną popularnością. Z okazji zbliżających się Walentynek wszystkim życzymy :
Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości.
Dużo uścisków, samych radości.
Spełnienia marzeń i mocy słodyczy Samorząd Uczniowski życzy.

Do udziału w konkursie filmowym, pt: „ Stop emisji” realizowanym w ramach projektu, „Niskoemisyjny transport” pn. „Stop emisjom – moją misją”, realizowanego przez Gminę Miasto Włocławek, dofinansowanego z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, w ramach programu priorytetowego PROGRAM REGIONALNEGO WSPARCIA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ – CZĘŚĆ IV PN. NISKOEMISYJNYT RANSPORT Nr DW23108/ EE nnt. Dofinansowanie projektu wynosi 144.000.00zł.
zgłosiły się następujące szkoły:

• Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu

• Zespół Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki

• I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej

• Szkoła Podstawowa nr 12 im. Władysława Broniewskiego

• Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku

• Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku

• Szkoła Podstawowa nr 5 Integracyjna im. Szarych Szeregów we Włocławku

• Szkoła Podstawowa Nr 23 we Włocławku

Oceny prac dokonało niezależne Jury, powołane przez Organizatora. W ramach eliminacji wyłoniono następujące prace, które zostały umieszczone na YouTube Sp23.
• Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu
• Zespół Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki
• Szkoła Podstawowa nr 12 im. Władysława Broniewskiego
• Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku
• Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku
Praca, która osiągnie największą ilość wyświetleń na portalu YouTube do dnia 29 lutego 2024r. do godz. 20:00 otrzyma nagrodę główną (20 rowerów i 20 kasków).
Finaliści zostaną poinformowani o wynikach Konkursu oraz zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród podczas imprezy podsumowującej projekt pn. „STOP EMISJI”

Link do filmów konkursowych

https://www.youtube.com/channel/UCoRUlapsRGLvyCo6x2-fFhw

Życzymy powodzenia

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza szkoła otrzymała DYPLOM ZA WYTRWAŁOŚĆ.
Jako jedna z nielicznych szkół uczestniczyła we wszystkich ratach Rajdu Kopernikowskiego.
Dyplom ten zyskaliśmy dzięki uczniom z klasy 7D.
Najbardziej wytrwali uczestnicy wszystkich rat to: Maja  Jżmanowska, Jakub Krużyński oraz Michał Kuzio.
Serdecznie gratulujemy 🙂

M. Zielińska

Dnia 9 stycznia 2024r. odbyły się rozgrywki klas V w grze w „Cztery ognie”. W rozgrywkach brali udział wszyscy uczniowie klas V, którzy w atmosferze „fair play” zacięcie rywalizowali. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięzcy pamiątkowy puchar, wręczony przez Panią Dyrektor.

Końcowe wyniki:

I miejsce – klasa Va

II miejsce – klasa Vc

III miejsce – klas Vb

IV miejsce – klasa Vd

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Ze sportowym pozdrowieniem

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

Szkolne Koło Wolontariatu Razem jak co roku organizuje Finał WOŚP w naszej szkole😊 
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o ofiarowanie fantów na KIERMASZ z którego dochód zostanie przekazany na publiczną zbiórkę 32 Finału WOŚP. 
W tym roku celem zbiórki jest ważny dla każdego z nas temat, zakup nowoczesnego sprzętu do leczenia płuc po pandemii. Fanty mogą być oczywiście rzeczowe, ale może to być również kupon na różne atrakcje. Liczymy na Państwa pomysły.
Przekazane przedmioty na WOŚP prosimy dostarczać do SP23 i zostawiać w szatni miejscu do tego wyznaczonym.
W naszej szkole również z tej okazji 26 stycznia (piątek) odbędzie się coroczny Koncert Gwiazd – uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zostanie również przeprowadzony kiermasz ciast😉👍
 
Zachęcamy serdecznie do wpłat do naszej eskarbonki😀😘 https://eskarbonka.wosp.org.pl/fesacowono
I. Korona
 

W Szkole Podstawowej nr 5 Integracyjnej odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego TACY SAMI – INTEGRACJA, AKCEPTACJA – SŁOWA NAMALOWANE – VX edycja.
Nasi uczniowie Dorian Jarzębiński z klasy IIa i Natasza Wasielewska z klasy IVa otrzymali wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy.
D. Pszczółkowska

Skład drużyny: Suska Klaudia, Bartosz Wiktoria, Sieradzka Kornelia,Gawłowska Dominika, Łukaszewska Dominika, Komorowska Lena. Trener M. Jóźwiak 

W ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji W Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku odbyło się podsumowanie dwóch międzyszkolnych konkursów.

W konkursie literackim „Piszę, bo lubię. Piszę, bo chcę. Piszę, bo
potrafię” wspaniale zaprezentowali się: uczennice i uczniowie SP 23.
W kategorii klas IV-VI laureatką konkursu z najlepszym wynikiem została Marta Figas z kl. 6d.
W kategorii klas VII-VIII dwie równorzędne najwyższe nagrody otrzymały: Nina Włodkowska z kl. 8a i Róża Lachowska z kl.7d, a wyróżnienie zdobyła Alicja Czmara z kl. 8a.
W konkursie plastycznym pod tytułem „Dary dysleksji – słynne osoby z dysleksją i ich dzieła” główną nagrodę otrzymała Gabriela Potyra z kl. 5b.
Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!
D. Kozakiewicz

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: sp23@edukacja.wloclawek.eu
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook