14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Również w tym roku uczniowie SP 23 mogli wyznać swoje uczucia za pośrednictwem poczty walentynkowej i uczniów działających na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Ta forma składania życzeń przypadła do gustu wszystkim uczniom i cieszy się ogromną popularnością. Z okazji zbliżających się Walentynek wszystkim życzymy :
Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości.
Dużo uścisków, samych radości.
Spełnienia marzeń i mocy słodyczy Samorząd Uczniowski życzy.
Do udziału w konkursie filmowym, pt: „ Stop emisji” realizowanym w ramach projektu, „Niskoemisyjny transport” pn. „Stop emisjom – moją misją”, realizowanego przez Gminę Miasto Włocławek, dofinansowanego z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, w ramach programu priorytetowego PROGRAM REGIONALNEGO WSPARCIA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ – CZĘŚĆ IV PN. NISKOEMISYJNYT RANSPORT Nr DW23108/ EE nnt. Dofinansowanie projektu wynosi 144.000.00zł.
zgłosiły się następujące szkoły:
• Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu
• Zespół Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki
• I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej
• Szkoła Podstawowa nr 12 im. Władysława Broniewskiego
• Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku
• Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku
• Szkoła Podstawowa nr 5 Integracyjna im. Szarych Szeregów we Włocławku
• Szkoła Podstawowa Nr 23 we Włocławku
Oceny prac dokonało niezależne Jury, powołane przez Organizatora. W ramach eliminacji wyłoniono następujące prace, które zostały umieszczone na YouTube Sp23.
• Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu
• Zespół Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki
• Szkoła Podstawowa nr 12 im. Władysława Broniewskiego
• Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku
• Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku
Praca, która osiągnie największą ilość wyświetleń na portalu YouTube do dnia 29 lutego 2024r. do godz. 20:00 otrzyma nagrodę główną (20 rowerów i 20 kasków).
Finaliści zostaną poinformowani o wynikach Konkursu oraz zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród podczas imprezy podsumowującej projekt pn. „STOP EMISJI”
Link do filmów konkursowych
https://www.youtube.com/channel/UCoRUlapsRGLvyCo6x2-fFhw
Życzymy powodzenia
Mamy zaszczyt poinformować, że nasza szkoła otrzymała DYPLOM ZA WYTRWAŁOŚĆ.
Jako jedna z nielicznych szkół uczestniczyła we wszystkich ratach Rajdu Kopernikowskiego.
Dyplom ten zyskaliśmy dzięki uczniom z klasy 7D.
Najbardziej wytrwali uczestnicy wszystkich rat to: Maja Jżmanowska, Jakub Krużyński oraz Michał Kuzio.
Serdecznie gratulujemy 🙂
M. Zielińska
Dnia 9 stycznia 2024r. odbyły się rozgrywki klas V w grze w „Cztery ognie”. W rozgrywkach brali udział wszyscy uczniowie klas V, którzy w atmosferze „fair play” zacięcie rywalizowali. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięzcy pamiątkowy puchar, wręczony przez Panią Dyrektor.
Końcowe wyniki:
I miejsce – klasa Va
II miejsce – klasa Vc
III miejsce – klas Vb
IV miejsce – klasa Vd
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Ze sportowym pozdrowieniem
Nauczyciele wychowania fizycznego
W Szkole Podstawowej nr 5 Integracyjnej odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego TACY SAMI – INTEGRACJA, AKCEPTACJA – SŁOWA NAMALOWANE – VX edycja.
Nasi uczniowie Dorian Jarzębiński z klasy IIa i Natasza Wasielewska z klasy IVa otrzymali wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy.
D. Pszczółkowska
W ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji W Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku odbyło się podsumowanie dwóch międzyszkolnych konkursów.
W konkursie literackim „Piszę, bo lubię. Piszę, bo chcę. Piszę, bo
potrafię” wspaniale zaprezentowali się: uczennice i uczniowie SP 23.
W kategorii klas IV-VI laureatką konkursu z najlepszym wynikiem została Marta Figas z kl. 6d.
W kategorii klas VII-VIII dwie równorzędne najwyższe nagrody otrzymały: Nina Włodkowska z kl. 8a i Róża Lachowska z kl.7d, a wyróżnienie zdobyła Alicja Czmara z kl. 8a.
W konkursie plastycznym pod tytułem „Dary dysleksji – słynne osoby z dysleksją i ich dzieła” główną nagrodę otrzymała Gabriela Potyra z kl. 5b.
Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!
D. Kozakiewicz










