


W dniu 21.11.2025 w Browarze B we Włocławku odbył się konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych. Każdy uczestnik prezentował dwa utwory: wiersze lub fragmenty prozy. W składzie jury znaleźli się Lidia-Piechocka Witczak, Wiktoria Siedlecka – Dorosz i Jan Jabłoński.
W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 4 A Szkoły Podstawowej nr 23 – Amelia M.
Wyróżnienie otrzymały dwie uczennice naszej szkoły – Natalia G. z klasy 4A i Liliana G. z klasy 6B.
Strona konkursu https://ckbrowarb.pl/121499-2/#!
K. Cichocka
W piątek 21.11.2025r. na Basenie Delfin we Włocławku, odbyły się Mistrzostwa Włocławka SZS w Pływaniu. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (rocznik 2011-2012 ) bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice SP23, zdobywając złoty i srebrny medal.
GRATULUJEMY!!
Wyniki:
I m Justyna S. 8a – 50 m stylem grzbietowym – 37,29 sek.
II m Adrianna K. 8d – 50 m stylem dowolnym – 35,75 sek.
M. Ziółkowski
W czwartek 06.11.2025r.w Hali Mistrzów we Włocławku, odbyła się Wielka Wioślarska Lekcja WF-u. Uczniowie klas VI, VII i VIII SP23 aktywnie w niej uczestniczyli. Rywalizowali na ergometrach wioślarskich, mogli skorzystać z porady dietetyka oraz z bliska zobaczyć prawdziwą łódź wioślarską. Wspaniała zabawa. Obecność olimpijczyków Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i wychowanka WTW Włocławek Fabiana Barańskiego uświetniły zajęcia.
Elżbieta Kobielska, Marek Ziółkowski
Szkolne Koło Wolontariatu „Razem” ogłasza zimową akcję charytatywną! ❄️❤️

31 października 2025 w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas I. Specjalnie na tę okazję uczennice z klasy 3b przygotowały krótką inscenizację , jak należy obchodzić się z książką. Podczas imprezy, dzieci z klas I kręcąc „kołem fortuny” odgadywały zagadki, wyszukiwały przedmioty ukryte w czytelni. Przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz pamiątkowy dyplom dla swojej klasy. Wszystkie pierwszaki zostały zaproszone do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.
J. Szałańska
Dnia 7 października 2025 roku uczniowie klas 8a i 8d Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. W wyjeździe wzięło udział 49 uczniów pod opieką nauczycieli.
Program wycieczki był bardzo bogaty. Uczniowie wyruszyli spod szkoły o godzinie 6.00, a po przyjeździe do stolicy rozpoczęli zwiedzanie od Stadionu Narodowego. Podczas trasy „Piłkarskie emocje” mogli zobaczyć m.in. szatnię reprezentacji Polski oraz poznać wiele ciekawostek dotyczących przygotowań do meczów Biało-Czerwonych. Następnie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie samodzielnie poznawali działanie licznych interaktywnych eksponatów.
Po przerwie na posiłek w jednej ze znanych warszawskich restauracji uczniowie udali się do Pałacu Kultury i Nauki, skąd z tarasu widokowego podziwiali panoramę miasta. Kolejnym punktem programu był spacer z przewodnikiem ulicami Warszawy – od Pałacu Kultury w kierunku Starego Miasta. Po drodze uczestnicy zobaczyli m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski.
Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili także kościół, gdzie złożyli kwiaty przy grobie patrona szkoły – Kardynała Stefana Wyszyńskiego, oddając mu hołd.
Wycieczka była pełna wrażeń, dostarczyła wielu nowych informacji o historii i kulturze stolicy oraz pozwoliła na wspólną integrację uczniów obu klas.
J. Bałoń
Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10
tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: sp23@edukacja.wloclawek.eu
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook