Akcja Sprzątania Świata

W piątek 15 września 2023 roku w parku na Słodowie zorganizowana została włocławska akcja w ramach Sprzątania Świata 2023.

W wydarzeniu brali udział uczniowie szkół i przedszkoli. Szkołę Podstawową Nr 23 reprezentowali uczniowie klasy 6A. Akcja ta miała na celu pokazanie ludziom, że zaczynając od sprzątania najbliższej okolicy, zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe czyścili teren parku. Sprzątanie świata to bardzo ważna inicjatywa, istotne jest, aby uczyć od najmłodszych lat, jak żyć zgodnie z naturą, ale przede wszystkim jak nie szkodzić środowisku. Ważnym punktem na wydarzeniu było informowanie przybyłych mieszkańców o piciu włocławskiej wody kranowej, która jest jak najbardziej bezpieczna dla naszego zdrowia. Po sprzątaniu terenu w parku na wszystkich czekały gorące kiełbaski z ogniska.

J. Bałoń