Międzynarodowy Dzień Ziemi- „Czyste Słodowo”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, klasa 4a uczestniczyła we wspólnym sprzątaniu parku we Włocławku.  Wyposażeni w rękawiczki i worki przeczesali Słodowo w poszukiwaniu śmieci – plastików, butelek i puszek. 

Uczestnicy akcji mogli nauczyć się prawidłowego segregowania odpadów, mieli też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy poprzez zagadki ekologiczne. Na parkingu przy basenie  została zaprezentowana śmieciarka „mikro” oraz pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

Dla osób biorących czynny udział w wydarzeniu spółka „Saniko” przewidziała upominki w formie gadżetów oraz sadzonek bratków z własnej uprawy.

Magdalena Górnik

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook