Witaj wiosno

WITAJ WIOSNO!

 

Każda pora roku ma swój niezwykły urok. Jednak wiosna wszystkim kojarzy się z radością, słońcem, budzącą się do życia przyrodą, śpiewem ptaków i nową energią. Ta kalendarzowa – zawitała 21 marca, a do tej w najpiękniejszej odsłonie, przybliża nas każdy kolejny dzień. Wiosna to również nadchodząca Wielkanoc – zatem czas, któremu towarzyszy wyjątkowa atmosfera. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy na temat uroków wiosny oraz tradycji i zwyczajów świątecznych. Dzieci chętnie wykonywały tematyczne prace plastyczne, które zachwycały wielością barw i urzekały pomysłowością. Uczniowie rozwiązywali wiosenne krzyżówki, rebusy i zagadki. Śpiewaliśmy energiczne piosenki oraz czytaliśmy wesołe wierszyki. Wiele emocji wzbudził także tor przeszkód z wykorzystaniem nietłukących się jajek, będących symbolem nowego wiosenno – wielkanocnego początku. Dla wszystkich było to źródło uśmiechu i pozytywnych emocji.

Elżbieta Wawrzonkowska

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook