Klasa 4a na warsztatach w KP CEN

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą M. Górnik i bibliotekarzem Z. Adamskim udali się do Biblioteki Pedagogicznej. Było to pierwsze spotkanie z biblioteką innego typu niż szkolną. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy realizując następujące tematy: „Mieszkamy na Kujawach ” i „Bezpieczni w wirtualnym świecie”. Podczas zajęć poznali historię regionu kujawskiego, dowiedzieli się  z czego słynie nasz region, jakie budowle są charakterystyczne dla terenów kujawskich, jakie miasta są znane w całej Polsce.  Podczas gry interaktywnej wymieniali elementy stroju regionalnego kobiecego i męskiego z charakterystycznym  haftem kujawskim. Zapoznali się ze znaczeniem słów w gwarze kujawskiej.

Cyberprzemoc to zjawisko, które towarzyszy wszystkim użytkownikom Internetu. Uczniowie zostali poinformowani jakie są jego wady i zalety, co to są fake-newsy i jakie są zasady netykiety. Po zajęciach dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z Internetu czerpiąc  z niego informację, potrzebną  do poszerzania wiedzy.

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook