„ZasiejMy Naturę”, „ZasiejMy Dobro”

W naszej szkole realizujemy projekt „ZasiejMY Naturę”, którego celem jest promowanie troski o środowisko, rozwijanie wrażliwości na potrzeby zwierząt oraz budowanie odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę. W ramach działań chcemy połączyć edukację ekologiczną z realną pomocą dla zwierząt i wspólnie stworzyć wokół szkoły przestrzeń pełną dobra, natury i empatii. 🌱🐱

Do 03.06.2026 r. prowadzimy zbiórkę:

• budek dla bezdomnych kotów,

• karmników zabezpieczających karmę przed deszczem,

• karmy dla kotów,

• roślin miododajnych do szkolnego ogródka.

Rzeczy prosimy przynosić podpisane do sali 101 

Po zakończeniu zbiórki wspólnie wzbogacimy szkolny ogród o rośliny miododajne, tworząc przyjazną przestrzeń dla pszczół, motyli i innych zapylaczy. Dodatkowo przygotujemy i ustawimy budki oraz karmniki dla wolno żyjących kotów tam, gdzie najbardziej potrzebują opieki i schronienia. 🐾🌼

Całość działań zostanie udokumentowana, aby pokazać zaangażowanie uczniów oraz efekty projektu. 🎥💚

Serdecznie zachęcamy uczniów oraz wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w akcji.

Razem możemy zrobić coś naprawdę wartościowego — dla zwierząt i dla natury. 🌱✨

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: sp23@edukacja.wloclawek.eu
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook