Przerwa na czytanie 2023

Dnia 24 października nasza szkoła SP23 we Włocławku wzięła udział w VIII Ogólnopolskiej akcji zapoczątkowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. „Przerwa na czytanie”. Była to już czwarta edycja tej imprezy. Oprócz polskich placówek oświatowych wzięły w niej udział także szkoły m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech i Francji. Celem było upowszechnianie czytelnictwa, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej chwili. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cala Polska czyta dzieciom. Nasza szkoła wywiązała się z tego zadania znakomicie. Uczniowie z ogromną chęcią  i zainteresowaniem sięgali  po różnorakie książki, które towarzyszyły im, w tym dniu na każdej przerwie.. W akcji wzięło udział 480 uczniów naszej szkoły co stanowi 73,84% ogółu uczniów. Zatem jak można zauważyć, akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród starszej młodzieży i dzieci.

 

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook