Szkoła Promująca Zdrowie

Chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła rozpoczęła starania o przyjęcie do sieci szkół promujących zdrowie.

Szkoły zrzeszone w tej strukturze to placówki dbające o wszechstronny rozwój zarówno uczniów, jak i pracowników w zakresie zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego. Poprzez szeroko zakrojoną działalność tworzą odpowiednie ku temu warunki. Proponując szeroki zakres działań, wskazuje dzieciom i dorosłym jak należy dbać o dobrą kondycję i zachowanie zdrowia jak najdłużej i cieszyć się życiem. Priorytetem jest motywowanie całej społeczności szkolnej do zdobywania wiedzy i umiejętności, aby prowadzić zdrowy i bezpieczny styl życia, a także podejmowanie działań na rzecz dbania o zdrowie i bezpieczeństwa własnego oraz innych. W Polsce koncepcja szkoły promującej zdrowie stale się rozwija i ulega modyfikacjom.