Wycieczka do Biblioteki Publicznej

Klasa 2A z wychowawcą D. Pszczółkowską i bibliotekarzem Z. Adamskim uczestniczyli w zajęciach literacko-plastycznych pt: „ Biblioteka pełna lektur, litery znam i czytam sam”.

Lekcja odbyła się w Bibliotece Publicznej przy ulicy Kapitulnej . Na początku spotkania pani bibliotekarka przedstawiła uczniom bogaty księgozbiór, przypomniała zasady obchodzenia się z książką, zapoznała z regulaminem wypożyczania książek. Przekazała uczniom informację, jakie książki są najchętniej wypożyczane przez młodych czytelników, między innymi na poziomie 1 pt: „Czytam sobie”. Następnie czytała książkę pt: „ Kuchenny alfabet” z kolejno następującymi po sobie literami alfabetu. Uczniowie odgadywali przedmioty występujące w tekście na daną literę. Na zakończenie dzieci samodzielnie wędrując między półkami przeglądały książki zgodnie z własnymi zainteresowaniami, poznając bogatą ofertę biblioteki dziecięcej. Uczniowie zapisani do biblioteki wypożyczyli po zajęciach książki do domu.