Świetlicowo- witaminowy zawrót głowy
W tym tygodniu nasza świetlica zamieniła się w prawdziwy ogród pełen kolorów, zapachów i witamin! Z okazji Międzynarodowego Dnia Owoców i Warzyw przygotowaliśmy cykl zabaw, zajęć artystycznych i smakowitych niespodzianek. Rozmawialiśmy o roli owoców i warzyw w codziennej diecie. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich ulubionych smakach, a także o tym, jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców dla zdrowia i energii. Dzieci stworzyły również piękne tematyczne prace plastyczno – techniczne: kolorowe wydzieranki, przestrzenne marchewki z papieru i bibuły, kukurydze z folii bąbelkowej oraz jabłka z użyciem plasteliny. Podczas zabawy „Zgadnij, co to?” uczestnicy z zasłoniętymi oczami rozpoznawali owoce i warzywa po zapachu i dotyku, co wywołało mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji. Odbył się też teatrzyk z maskotkami, podczas którego mali aktorzy przypomnieli hasło: „Jedz zdrowo – żyj kolorowo!”. To był czas pełen radości, kolorów i zdrowych inspiracji!
E. Wawrzonkowska










