Bezpieczne wakacje

Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na nadchodzący czas zabawy i odpoczynku, czyli wakacje. Każdy ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Najważniejsze jednak, aby w każdym miejscu pamiętać o przestrzeganiu określonych zasad, które zapewniają bezpieczeństwo. To niezwykle ważny aspekt, dlatego podczas zajęć w świetlicy szkolnej, co roku zwracamy na niego szczególną uwagę. W czasie ostatniego cyklu zajęć, rozmawialiśmy o podstawowych regułach postępowania nad wodą, w górach, na drodze, a także podczas pobytu w domu lub najbliższym otoczeniu. Dzieci chętnie odnosiły się do własnych doświadczeń i wykazały się ogromną wiedzą na ten temat. Rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy tematyczne. Uczniowie wykonali też prace plastyczne związane z bezpieczeństwem oraz z zaangażowaniem brali udział w odgrywaniu scenek, dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Okazało się, że wszyscy są doskonale przygotowani do letniego wypoczynku i z całą pewnością będą dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji obfitujących w niezapomniane przeżycia! Do zobaczenia!

E. Wawrzonkowska