Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca to dzień, w którym obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena w Bibliotece.  Z tej okazji czytelnia szkolna zorganizowała konkurs pięknego czytania, w którym wzięli udział uczniowie z klas 7-8. Uczestnicy konkursu czytali wybrany przez siebie fragment książki pt. „ Hobbit, czyli tam i z powrotem”. W drugiej części spotkania na podstawie tej samej książki przebrali się za wybraną przez siebie postać z lektury. W czytelni wyeksponowano na tablicy informacje dla uczniów o twórczości Tolkiena, jego życiorys i kolorowe okładki z tytułami książek autora. Na zakończenie dnia chętni uczniowie obejrzeli fragment filmu pt. „ Hobbit, Bitwa Pięciu Armii”. Wszyscy uczestnicy obchodów otrzymali pamiątkowe dyplomy  i nagrody książkowe. 

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook