WITAMY JESIEŃ

Każda pora roku ma swój niezwykły urok – również jesień, której poświęciliśmy ostatni cykl zajęć w świetlicy szkolnej. Dzieci potrafią odnaleźć radość nawet w deszczowych, chłodnych  dniach, które bez wątpienia kojarzą się z jesienią. Ale Pani Jesień przynosi też mnóstwo kolorowych darów, takich jak: liście, kasztany, żołędzie, jabłka, grzyby, jarzębinę. Postanowiliśmy wykorzystać jesienne plony do wykonania pomysłowych prac artystycznych. Dzieci z zaangażowaniem opowiadały o tym, jak zmienia się przyroda wraz z nadejściem kolejnej pory roku oraz jak najbardziej lubią spędzać jesienny czas. Śpiewaliśmy piosenki o jesieni i recytowaliśmy jesienne wierszyki. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach ruchowych z muzyką oraz rozwiązywały tematyczne krzyżówki, rebusy i quizy. „Jesień, jesień nas woła…” – wsłuchajmy się w jej ton. 

Ela Wawrzonkowska

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook