Projekt „Szkolni Energetycy”

W ramach współpracy z Urzędem Miasta Włocławek -Wydziałem Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii przystąpiliśmy do projektu „Szkolni Energetycy”. Zostały prowadzone lekcje edukacji klimatycznej, gdzie poruszono takie tematy jak : zużycia energii w szkołach, zużycia wody, a także pomiaru stężenia CO2 i natężenia światła w klasach.
Na kolejnych lekcjach, uczniowie i uczennice poznają zasady i konsekwencje produkcji i wykorzystywania energii elektrycznej i cieplnej, przeprowadzą pod opieką nauczycieli przegląd energetyczny szkoły, a następnie opracują szkolny plan zmniejszenia zużycia energii.
Cały program został podzielony na 3 lekcje (każda trwająca około 45 minut).
Lekcja I: Wprowadzenie do zmian klimatu, zużycia energii i zasobów,
Lekcja II: Wyprawa badawcza – przegląd energetyczny w szkole,
Lekcja III: Przygotowanie szkolnego planu zmniejszenia zużycia energii.
J. Bałoń

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook