Muzeum Etnograficzne- „Wróżby Andrzejkowe”

W dniu 28.11.2023 r. z okazji zbliżającego się dnia Św. Andrzeja klasa 5d wraz z wychowawcą M. Piekarską oraz bibliotekarzem Z. Adamskim udała się do Muzeum Etnograficznego we Włocławku na „Andrzejkowe wróżby”.   Na początku spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji o dawnych zwyczajach andrzejkowych, następnie wróżyli z wosku, łupinek orzecha, patyczków, talerzyków i butów. Zabawy odbywały się w miłej atmosferze. Dzieci wyszły   z zajęć bogatsze o wiedzę na temat „przyszłości”. Była to lekcja poszerzająca  i utrwalająca wiadomości o dawnych zwyczajach ludowych kultywowanych do dnia dzisiejszego.

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook