Niezwykła lekcja przyrody

W październiku dzięki pomocom naukowym uzyskanym z projektu ,,Laboratorium Przyszłości” klasy 5 uczestniczyły w bardzo interesującej lekcji, na której rozwijali swoje zainteresowania przyrodnicze. Na lekcji zatytułowanej ,, Obserwacje mikroskopowe” uczniowie nie tylko zapoznali się z budową mikroskopu optycznego oraz z funkcją poszczególnych urządzeń, ale również sami zgodnie z instrukcjami nauczyciela musieli umieścić preparat na stoliku, ustawić ostrość i powiększenie obserwowanego obiektu. Po obserwacji obiektu pod mikroskopem uczniowie wykonywali w zeszytach schematyczne rysunki preparatu, który zrobił na nich największe wrażenie, były to np. aparat gębowy bielinka, nerw człowieka, nasiono kukurydzy z bielmem w przekroju poprzecznym czy odnóże muchy domowej albo osy. Zajęcia tego typu cieszą się ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony uczniów.