Spotkanie autorskie z Tiną Berk

30.10.2023 r. w czytelni naszej szkoły odbyło się spotkanie z pisarką Agatą Brzezińską, publikującą pod pseudonimem Tina Berk.

Agata to absolwentka Gimnazjum nr 4 im. ONZ we Włoclawku, autorka dwóch powieści młodzieżowych pt. „Ta jedna gwiazda” oraz „Sonder”, współredaguje także czasopismo kulturalne „Zupełnie Inny Świat”. W trakcie spotkania pisarka przybliżyła zainteresowanym uczniom kulisy powstawania książki, opowiedziała o skomplikowanym procesie redakcji tekstu, o swoich literackich i życiowych inspiracjach. Spotkanie zorganizowane zostało przez szkolną bibliotekę, która realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, oraz nauczycieli języka polskiego, którzy włączyli się do programu „Ratownicy Czytelnictwa”.

Mamy nadzieję, że już niebawem Tina Berk zagości ponownie w naszej szkole i opowie o swojej kolejnej książce!
K. Grudzińska