PAŹDZIERNIK

SERCE DLA ZWIERZĄT

Nie ulega wątpliwości, że uwielbiamy zwierzęta. Czerpiemy radość widząc, jak radośnie bawią się na świeżym powietrzu, cieszy nas możliwość opiekowania się nimi. Często postrzegamy je jako przyjaciół, którzy akceptują nas mimo wszystko. Ostatni cykl zajęć w świetlicy szkolnej poświęciliśmy tematyce zwierząt. Dzieci opowiadały o swoich zwierzątkach i o tym, jak bardzo są dla nich ważne. Stworzyliśmy „Kodeks postępowania mądrego opiekuna zwierząt”. Powstały też tematyczne prace plastyczne oraz opaski przedstawiające ulubione zwierzęta. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach, takich jak „Kalambury” oraz „Jakim jestem zwierzątkiem? „. Doskonale wiedziały też, jak należy dbać o zwierzęta i jak nie należy ich traktować. Zgodnie przyznały, że szczerość i bezinteresowność zwierząt to wzór do naśladowania dla ludzi.

Dzieci mają ogromne serce dla zwierząt – bierzmy z nich dobry przykład!

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook