Noc Bibliotek 2023

07.10.2023r odbyła się w Bibliotece Pedagogicznej działającej przy KPCEN „ Noc Bibliotek”. Uczniowie SP 23 z kl.VIB wraz z opiekunem p. A. Sobolską wzięli udział w tym wydarzeniu. Na początku prowadząca poprzez prezentację multimedialną przybliżyła historię książki, objaśniła hasło tegorocznej edycji, które brzmiało: „ Absurd nie czytać”. Następnie uczniowie brali udział w różnego rodzaju zabawach, quizach, grach, które promowały czytelnictwo i wzmacniały rozumienie potrzeby czytania.

Pan Z. Adamski z uczniami z kl. VID wziął udział w „Nocy Bibliotek” organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Filia nr 2. Było to spotkanie zatytułowane „Noc Andersena”. Po przybliżeniu postaci pisarza, dzieci wysłuchały bajki „ Brzydkie kaczątko” zaprezentowane poprzez teatrzyk „Kamishibai”. Następnie uczestnicy spotkania bawili się w kalambury, dopasowywali bohatera do tytułu bajki, odgadywali tytuły bajek, posługując się szyfrem, uczestniczyli w grze planszowej polegającej na znajomości życiorysu Andersena. Uczennice z VI D wędrując między pólkami, szukały tytułów książek zgodnie z ich zainteresowaniami czytelniczymi. Hasło tegorocznej imprezy to: „ Absurd nie czytać”. Poprzez uczestnictwo w imprezie zachęciliśmy uczniów do korzystania z różnych typów bibliotek rozbudzając w nich pasje czytelnicze.

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook