„Ogród na Pompce”

27 września klasy 6a i 6d wraz z wychowawcami zwiedziły „Ogród na Pompce” w niedawno zrewitalizowanym zabytkowym Parku im. H. Sienkiewicza (ogród dydaktyczny promujący wiedzę z zakresu przyrody, ekologii i ochrony środowiska).

Park im. Henryka Sienkiewicza to miejsce niezwykłe, wyrosłe m.in. z historii pierwszego ogrodu miejskiego przy ówczesnej ulicy Ogrodowej (dziś Słowackiego) i Ogrodu Saskiego na Nowym Rynku (obecnie placu Wolności). Dziś jest to zabytek, jeden z najstarszych parków miejskich w Polsce, założony w dziewiętnastym wieku, urządzany stopniowo od 1875 roku i istniejący do dziś.
Uczniowie mogli podziwiać bioróżnorodność parku, dzikie kaczki, cieszyć wzrok licznymi gatunkami botanicznymi, a nawet drzewami owocowymi, takimi jak rajskie jabłonie czy grusze. Odpoczynek umożliwiła wiata wypoczynkowo–edukacyjna z ekotablicami, gdzie można było poprowadzić zajęcia przyrodnicze.