„Ogród na Pompce”

27 września klasy 6a i 6d wraz z wychowawcami zwiedziły „Ogród na Pompce” w niedawno zrewitalizowanym zabytkowym Parku im. H. Sienkiewicza (ogród dydaktyczny promujący wiedzę z zakresu przyrody, ekologii i ochrony środowiska).

Park im. Henryka Sienkiewicza to miejsce niezwykłe, wyrosłe m.in. z historii pierwszego ogrodu miejskiego przy ówczesnej ulicy Ogrodowej (dziś Słowackiego) i Ogrodu Saskiego na Nowym Rynku (obecnie placu Wolności). Dziś jest to zabytek, jeden z najstarszych parków miejskich w Polsce, założony w dziewiętnastym wieku, urządzany stopniowo od 1875 roku i istniejący do dziś.
Uczniowie mogli podziwiać bioróżnorodność parku, dzikie kaczki, cieszyć wzrok licznymi gatunkami botanicznymi, a nawet drzewami owocowymi, takimi jak rajskie jabłonie czy grusze. Odpoczynek umożliwiła wiata wypoczynkowo–edukacyjna z ekotablicami, gdzie można było poprowadzić zajęcia przyrodnicze.

Nasza lokalizacja

Nasz adres

Szkoła Podstawowa Nr 23
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Wyspiańskiego 3, 87-800 Włocławek
fax: +48 54 234 77 10

tel.: +48 54 234 34 99
e-mail: [email protected]
www.sp23.wloclawek.pl
SP23 - Facebook